info@matuspastorok.com
+420 771 144 423

ŠKOLKA VIMPERK

 “„Hele,“ rozhlížel se pejsek, „tamhle myslím něco je!“ Koukají a byla to dlouhá dešťovka. Ležela tam rovně natažená a myslila si, že ji nikdo nevidí. „Vždyť je to rovné,“ šťouchla do dešťovky kočka, „to je tužka.“ Dešťovka se lekla a zamotala se do kolečka.” 

Povídání o pejskovi a kočičce, Karel Čapek 

Malé děti jsou ještě téměř nedotčenou hmotou, kterou mateřská škola teprve formuje. Stejně tak byla prvotní nedotčená hmota budovy zformována svým okolím a stočila se do vřelé náruče lákající děti k dobrodružstvím uvnitř. Tento elegantní oblouk umožňuje plynulé rozšíření jinak velmi úzké pěší cesty a vznik důstojného předprostoru vstupu do školky, kde mohou rodiče s dětmi trávit příjemné chvíle. Na vnější stranu oblouku pak bezprostředně navazuje zeleň soukromých zahrad jednotlivých tříd, kde se děti díky vhodné orientaci objektu mohou nerušeně oddat hrám. 

Budova je navržena jako nenápadný jednopodlažní dřevěný pavilon inspirovaný lokální architekturou, avšak pojatý hravou formou splňující požadavky na moderní školku. Díky zvoleným materiálům fasády – dřevo a plech, bude objekt příjemně stárnout a nabývat na charakteru. Tato surová fasáda tvoří pevnou ochrannou obálku před vnějším světem v kontrastu ke vřelému barevnému interiéru mateřské školky. Navrhované komunikace plynule navazují na okolí a zajišťují maximálně efektivní prostupnost územím. Zároveň však díky terénním úpravám poskytují dostatek zákoutí jak k pozastavení se a odpočinku, tak k dětským hrám. 

 

Kontakt

Řípská 25
130 00 Prague
Česká republika

Zobraziť na mape

info@matuspastorok.com
+420 771 144 423

Instagram

2024 © Všetky práva vyhradené.